Stephen Hawking i czarne dziury

tn DSC00171

tn DSC00172

Z klasą III c rozmawialiśmy o genialnym astrofizyku Stephenie Hawkingu i o kosmicznych czarnych dziurach, które pochłaniają wszystko, co znajdzie się w ich zasięgu. Czytaliśmy dwie ciekawe książki na ten temat. Jedną z nich napisał dla dzieci Stephen Hawking ze swoją córką Lucy. To powieść pod tytułem "Jerzy i tajny klucz do wszechświata", w której dwoje dzieci - Jerzy i Anna - przenosi się w kosmos przez specjalny portal stworzony przez ich komputer.

Drugą książkę "O Stephenie Hawkingu, czarnych dziurach i myszach podpodłogowych" napisała polska autorka Katarzyna Ryrych. W tej książce czarna dziura powstaje pod łóżkiem głównego bohatera i zaczynają w niej znikać różne przedmioty.

Na koniec zajęć powstały kolaże, na których czarne dziury wciągają samochody, ciastka, torebki, czołgi, buty, zwierzęta i wszystko, co tylko przyszło do głowy III c. Wystawę kolaży można podziwiać w bibliotece.