Historia naszej biblioteki - cz. 1

Pracuję w naszej bibliotece już 19 lat, ale istnieje ona znacznie dłużej, bo od 1953 roku. Pomyślałam, że wspaniale byłoby poznać osoby, które pracowały tu przede mną i zapytać jak to kiedyś bywało ... I tak powstał cykl wywiadów z bibliotekarzami pracującymi w różnych latach w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie.

Rozmowa pierwsza z cyklu „Historia naszej biblioteki” - o swojej pracy w bibliotece opowiada pani Helena Nowicka.

V  BE583

Historia naszej biblioteki - cz. 2

Kolejną bibliotekarkę z czwórki - panią Agnieszkę Kniaziewicz - odnalazłam dzięki ogłoszeniu na Facebooku. Okazało się, że jest ciocią jednego z uczniów naszej szkoły. Od 22 lat mieszka w Paryżu.

Rozmowa druga z cyklu „Historia naszej biblioteki” - o swojej pracy w bibliotece opowiada pani Agnieszka Kniaziewicz.

agnieszka

Historia naszej biblioteki - cz. 3

Z odnalezieniem pani Ewy Bielawskiej, a kiedyś Różańskiej, nie miałam kłopotu, bo mimo, że od 17 lat mieszka w USA, mamy ze sobą kontakt. To pani Ewa wprowadzała mnie w zawód bibliotekarza. Miałam prawdziwą przyjemność pracować z nią ponad rok w bibliotece w czwórce. Życzliwa, uśmiechnięta, serdeczna, uwielbiana przez dzieci, które bardzo licznie przychodziły do biblioteki nie tylko po książki, ale właśnie do pani Ewy.

Rozmowa trzecia z cyklu "Historia naszej biblioteki" - o swojej pracy w bibliotece opowiada pani Ewa Bielawska

tn ewa