Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

jez

W tym roku młodsze klasy świętowały Miesiąc Bibliotek z jeżem Szymonem - bohaterem książki augustowskiej nauczycielki Urszuli Sieńkowskiej - Cioch "Przygody jeża Szymona". Odbyły się warsztaty, podczas których dzieci wyklejały z liści zimowe legowisko dla jeża. Najpiękniejsze prace zdobyły nagrody, a wszystkie prace można było podziwiać na pokonkursowej wystawie w bibliotece.

Klasy starsze świętowały Miesiąc Bibliotek pod hasłem "Detektywi w akcji". Wszyscy chętni mogli brać udział w cotygodniowych konkursach detektywistycznych. W konkursie "Zaginione tytuły" trzeba było odnaleźć ponad 30 tytułów ukrytych na szkolnych korytarzach, a potem dopisać do nich autorów. W konkursie "Poszukiwany bohater literacki" należało wydedukować o jakich bohaterach mowa w dziesięciu opisach wywieszonych na szkolnych korytarzach. Natomiast w konkursie "Detektywi Słów" zadaniem uczestników było odnalezienie w jak najkrótszym czasie na stronie książki słowa wskazane przez komisję konkursową.

Największym przebojem Miesiąca Bibliotek okazała się fotobudka, w której można było sobie zrobić zdjęcie w przebraniu, bo przecież prawdziwy detektyw musi znać sztukę kamuflażu, żeby śledzić podejrzanych.

View the embedded image gallery online at:

Dzień Kota 2017

kotmaciek

Koci dzień to już tradycja w naszej bibliotece. Co roku 17 lutego z okazji Dnia Kota rysujemy, wycinamy, wyklejamy koty. Do wypożyczenia przygotowane są na specjalnej wystawce wszystkie kocie książki z naszej biblioteki, a na dużym ekranie można obejrzeć koci film.

Randka w ciemno z książką

randka2017

14 lutego, w Walentynki, ponad 50 książek poszło na randki z uczniami klas IV - VI i gimnazjalistami. Rozwinąć papier można było dopiero w domu. Ciekawe czy ktoś nie mógł się doczekać i zrobił to już wcześniej ...