Dzień Pluszowego Misia 2017

tn new

Jak co roku było wesoło i głośno. Czytaliśmy książkę Janoscha "Ja ciebie wyleczę, powiedział Miś". Bawiliśmy się w starego niedżwiedzia, rysowaliśmy misie z zawiązanymi oczami, zgadywaliśmy jak nazywają się sławne misie pokazywane na slajdach, uczyliśmy się na pamięć wiersza Jana Brzechwy "Niedźwiedź".

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

jez

W tym roku młodsze klasy świętowały Miesiąc Bibliotek z jeżem Szymonem - bohaterem książki augustowskiej nauczycielki Urszuli Sieńkowskiej - Cioch "Przygody jeża Szymona". Odbyły się warsztaty, podczas których dzieci wyklejały z liści zimowe legowisko dla jeża. Najpiękniejsze prace zdobyły nagrody, a wszystkie prace można było podziwiać na pokonkursowej wystawie w bibliotece.

Dzień Kota 2017

kotmaciek

Koci dzień to już tradycja w naszej bibliotece. Co roku 17 lutego z okazji Dnia Kota rysujemy, wycinamy, wyklejamy koty. Do wypożyczenia przygotowane są na specjalnej wystawce wszystkie kocie książki z naszej biblioteki, a na dużym ekranie można obejrzeć koci film.