Drukuj

Chodź na słówko

Monika Rowińska Dnia .

W naszej bibliotece rozpoczęliśmy właśnie czwarty sezon Internetowego Teatru TVP dla Szkół. W poniedziałek 21 listopada połączyliśmy się z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, żeby obejrzeć przedstawienie "Chodź na słówko". Bohaterami spektaklu były słowa źle wypowiedziane, które nie wiedziały kim są - Kulą czy Kurą, Toperzem czy Nietoperzem, a może Taktoperzem.

Tym razem spektakl obejrzeli czwartoklasiści.

Drukuj

O Kasi, co gąski zgubiła

Monika Rowińska Dnia .

kasia

Autorem plakatu jest Maciej Szymanowicz, plakat pochodzi ze strony www.groteska.pl

Spektakl Teatru Groteska w Krakowie zachwycił nas wspaniałymi lalkami, piękną scenografią i rytmicznymi piosenkami. Razem z II a obejrzeliśmy kolejny Internetowy Teatr TVP dla Szkół - opowieść o gęsiareczce Kasi, której gąski porwał Wilk, a ukryła podstępna Czarownica. Reżyser przedstawienia Grzegorz Kwieciński umieścił akcję w Tatrach, nieopodal Morskiego Oka, a pasterz Jasiek zatańczył nam zbójnickiego.

W przerwie między aktami mieliśmy okazję poznać Teatr Groteska od kulis - zajrzeliśmy do pracowni lalek, do kabiny dźwiękowca i oświetleniowca. Zobaczyliśmy jak inspicjent czuwa, żeby aktorzy pojawili się na scenie w odpowiednim momencie i z odpowiednimi rekwizytami.

Drukuj

Super Piotruś Pan

Monika Rowińska Dnia .

Za nami kolejny spektakl Internetowego Teatru Telewizji dla Szkół. Tym razem klasy II a i III b obejrzały "Super Piotrusia Pana" transmitowanego przez internet ze sceny Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Razem z nami przedstawienie oglądało 33 tysiące dzieci z 588 szkół w całej Polsce. Więcej informacji o spektaklu znajdziecie na stronie teatru: http://www.teatrkubus.pl/spektakle/super-piotrus-pan

Drukuj

O krasnoludkach i sierotce Marysi

Monika Rowińska Dnia .

tn 1

Tego spektaklu szkoła imienia Marii Konopnickiej nie mogła przgapić. 23 września dzieci ze świetlicy obejrzały w szkolnej bibliotece przedstawienie "O krasnoludkach i sierotce Marysi", na podstawie baśni Marii Konopnickiej, transmitowane ze sceny Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.